Z galerii zdięć

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl niedziela.pl

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Uwaga
  • Lack of access rights - File '/images/arm1.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/arm1.jpg'
Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Pielgrzymka do Armenii i Gruzji

ARMENIA I GRUZJA: SZLAKIEM SACRUM CHRZEŚCIJAŃSTWA

 

Państwo: Armenia
Transport: Autokar, Samolot
Profil wyjazdu: Pielgrzymka
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Hotel

Trasa przejazdu: Erywań (Armenia), Garni (Armenia), Artaszat (Armenia) Sewan (Armenia), Tbilisi (Gruzja), Gori (Gruzja),

PIELGRZYMKA SZLAKIEM SACRUM CHRZEŚCIJAŃSTWA ARMENIA - GRUZJA

12 dni
26.06-07.07.2019
SAMOLOTEM

PIELGRZYMKA POD OPIEKĄ DUCHOWĄ KS. JANA SKIBIŃSKIEGO - PROBOSZCZA PARAFII ŚW. MARII MAGDALENY W DZIAŁOSZYNIE


Armenia to legendarny kraj u stóp Kaukazu i biblijnego Araratu (5137 m n.p.m.). To muzeum pod otwartym niebem, które ma 9 zabytków wpisanych w liście Światowego Kulturalnego Dziedzictwa UNESCO. Wielu uważa że to kolebka cywilizacji, to tu pierwsza droga targowa na sławnej Drodze Jedwabiu. To pierwsze państwo, które przyjęło Chrześcijaństwo, jako państwową religię w 301 roku.
W Armenii można podziwiać, więcej niż 1500 kościołów i klasztorów z wczesnych chrześcijańskich czasów, niektóre z nich do dziś praktykujące antyczne wersje religii. To w Armenii stykają się różne kultury i cywilizacje antycznego świata: zabytki Królestwa Urartu, starożytnego Imperium Perskiego, zabytki z czasów rzymskich, średniowieczne zamki, klasztory i świątynie leżące pośród dzikich gór i wąwozów.
Warto popielgrzymować szlakiem sacrum chrześcijaństwa tego narodu.

Gruzja jest niezwykle atrakcyjnym turystycznie zakątkiem świata. Egzotyczna i barwna przyroda, liczne zabytki, prastara kultura oraz oryginalny folklor - to tylko niektóre z bogatych walorów tego kraju. Pielgrzymi mogą liczyć na niezwykłą gościnność Gruzinów, którzy chętnie wskażą drogę, przenocują i zaproszą na tradycyjną ucztę - suprę. Wielkim atutem Gruzji jest niebywała różnorodność krajobrazu i kultury i w trakcie zwiedzania można przemierzyć niemal wszystkie strefy klimatyczne. Równie szybko zmieniają się grupy etniczne, języki, religie i architektura. Mimo burzliwej historii do dziś przetrwały oryginalne świątynie chrześcijańskie liczące ponad 1000 lat, antyczne twierdze, monumentalne miasta skalne, a wreszcie malownicze starówki miast.

PROGRAM:

NA SZLAKU PIELGRZYMKOWYM BUDUJEMY WSPÓLNOTĘ POPRZEZ CODZIENNĄ EUCHARYSTIĘ

1 dzień 26.06  środa
WARSZAWA - EREWAŃ

17.00 zbiórka przy parafii , msza św. inauguracyjna, 18.00 wyjazd do Warszawy (transfer dod. płatny), 20.30 odprawa biletowo-bagażowa, wylot z Warszawy do Erewania - stolicy Armenii o godzinie 22.20.

2 dzień 27.06  czwartek
EREWAN

Przylot o 03.50 do stolicy Armenii - Erewania, transfer do Hotelu, śniadanie, odpoczynek do 12.00, zwiedzanie miasta: wykopaliska starożytnego miasta i twierdzy Erebuni (częściowo zrekonstruowana cytadela, świątynie i pałac królewski), wizyta w bibliotece Matenadaran - jedynym muzeum w posiadającym ponad 11 tys. manuskryptów, kolacja, nocleg.

3 dzień 28.06  piątek
GARNI - GEGHARD - KHOR VIRAP - EREWAN

Śniadanie, wycieczka do położonej w wąwozie (lista UNESCO), twierdzy Garni (letnia siedziba starożytnych królów Armenii), Zwiedzanie: hellenistycznej świątyni Mitry - irańskiego boga słońca, łaźnia z mozaiką bóstw morskich. zwiedzenie kompleksu Monastyru Świętej Włóczni w Geghard: wspaniałe chaczkary, kaplice i cele eremitów wykute w litej skale) (lista UNESCO). Na życzenie grupy koncert chóru (fakultatywnie za 10 Euro), przejazd przez starożytny Artaszat - dawną stolicę Armenii (osiadł tu słynny Hannibal). W drodze zwiedzenie twierdzy i monastyru Khor Virap (IV w.), podziwianie wspaniałych widoków Araratu. Kolacja i nocleg w Erewaniu.

4 dzień 29.06 sobota
ZWARTNOC - ECHMIADZYN - OSZAKAN - ASZTARAK - EREWAN

Śniadanie, wycieczka do Zwartnoc: ruiny katedry z VII w. i pałacu Katolikosa (arch. ormiańska), przejazd do siedziby patriarchów Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego w Echmiadzynie: Katedra (IV w.), bazylika św. Gajane (VII w.), kościół św. Ripsime (VII w.), kościół Szogakat (XVII w.), Dom Katolikosa (w jego skarbcu znajduje się fragment Arki Noego). Oszakan (grobowiec św. Mesropa Masztoca - twórcy alfabetu ormiańskiego oraz miejsce pochówku bizantyjskiego cesarza Maurycjusza), po południu przejazd do miasta winnic Asztarak - degustacja wina, zwiedzanie wczesno-chrześcijańskiej "Purpurowej Bazyliki" (kościół Mariacki), kolacja, nocleg w Erewaniu

5 dzień 30.06  niedziela
EREWAŃ - SAGMOSSAVANK - AMBERD - SEWAN

Śniadanie, przejazd zboczami Aragacza - najwyższego szczytu Armenii do Klasztoru "Psalmów" z XIIIw Sagmossavank, . Obejrzenie twierdzy Amberd (XI-XIII w.) oraz nowoczesnego obserwatorium astrofizycznego (wys. 3200m n.p.m.), odpoczynek nad słynnym jeziorem Sewan (pwn 2000 m2), mozliwość degustacji ryb, półwysep Klasztorny, średniowieczny cmentarz Noradous (kamienne krzyże z VII-X w.), kolacja i nocleg w SEWAN.

6 dzień 01.07  poniedziałek
GOSZAVANK - HAGARCIN - DILIJAN

Śniadanie, Przejazd nad jez. Sewan - błękitnej perły Armenii, spacer do Monastyru Świętej Bogurodzicy IX w., dla chętnych rejs kutrem (fakultatywnie), przejazd do Dilijan, wycieczka malowniczym wąwozem Agstafy do klasztorów Goszavank z XIII w. i klasztoru Hagarcin z XI - XIII w. Zwiedzanie kościoła św. Grzegorza Oświeciciela. Kolacja, nocleg w modnym kaukaskim uzdrowisk Dilijan.

7 dzień 02.07  wtorek
HAGHBAT - SANAHIN - LORI - DAWIT GAREDZA -SINGHNAGHI

Śniadanie, zwiedzanie z listy UNESCO: Sanahin - jednego z największych w Armenii zespołów klasztornych (ośrodek naukowy IV-XVI w.) oraz rywalizującego z nim kompleksu klasztornego w Hagpat (X-XIII w.). Przejazd na granicę armeńsko - gruzińską, wycieczka do klasztoru Dawid Garedży na granicy gruzińsko-azerskiej. Nawiedzenie cerkwi, w której pochowany jest św. Dawid (jeden z tzw. 13 Ojców Syryjskich), potem wędrówka przez pieczary, gdzie przed wiekami mieszkali Mnisi (częściowo po stronie azerskiej - możliwość legalnego przejścia bez wiz!),przejazd na kolację i nocleg do regionu Kacheti w Singhnaghi

8 dzień 03.07 środa
SINGHNAGHI - BODBE - ALAWERDI

Śniadanie, wycieczka do miasta miłości - Singhnaghi z widokiem na Równinę Alazańską (słynące z dywanów), zwiedzanie kompleksu klasztornego Bodbe (grobowiec św. Nino), nawiedzenie Katedry z XI w. (do niedwana największej w Gruzji) w Alawerdi, położonej pośród winnic u stóp Kaukazu (na tle śnieżnych gór kaukaskiego grzbietu, niczym piękny okręt na spokojnej tafli morza), kolacja - supra tradycjna biesiada z toastami, nocleg.

9 dzień 04.07 czwartek
MTSHKETA - GORI - TBILISI

Śniadanie. Przejazd do Mtskheta (dawna stolicy Gruzji) - miejsca przyjęcia chrześcijaństwa w IV w. (miasto UNESCO). Zwiedzanie: m.in.: klasztor Jvari (ok. VI w.) oraz katedra Svetitskhoveli (XI w.). Przejazd do miasta jaskiń - UPLISTSIKHE (komnaty mieszkalne i sala rytuałów pogańskich), przejazd do miasta urodzin Józefa Stalina - GORI, kolacja, nocleg w Tbilisi.

10 dzień 05.07 piątek
TIBILISI - ANANURI - KAZBEGI - TBILISI

Śniadanie, przejazd do twierdzy Ananuri z XVI w. znajdującej się nad turkusowymi wodami Zbiornika Żinwalskiego. Przejazd do Kazbegi, jeepami (za dopłatą) przejazd do świątyni św. Trójcy (Cminda Sameba) położonej na wysokości 2080 m n.p.m., przy drodze na najwyższy szczyt Gruzji Kazbek (5047m n.p.m.). Przejazd do Tbilisi. Kolacja w stylu -gruzińskiej biesiady” w tradycyjnym lokalu z muzyką na żywo, winem i potrawami gruzińskimi. Nocleg w Tbilisi.

11 dzień 06.07 sobota
TBILISI

Śniadanie, zwiedzanie stolicy Tbilisi: cerkiew Matki Boskiej Metechskiej na skale pionowo opadającej do wód rzeki Mtkwari oraz zwiedzanie fortecy Abanotubani. Cerkiew, Anczischati, katedra Sioni (krzyż św. Nino), w której koncentruje się życie religijne dzisiejszej Gruzji. Katedra jest siedzibą Katolikosa Eliasza II, zwierzchnika autokefalicznego kościoła gruzińskiego, twierdza Narikała, łaźnie tureckie, główna arteria miasta Aleja Szoty Rustawelego (świadek wydarzeń z najnowszej historii Gruzji), spacer urokliwymi uliczkami starego miasta na brzegu rzeki Kury, Wizyta w ormiańskiej katedrze św. Jerzego (do XIX w. zamieszkiwali te tereny Ormianie), kościół św. Mikołaja, kolacja, nocleg.

12 dzień 07.07. niedziela
TIBILISI - WARSZAWA - KATOWICE

02.30 transfer na lotnisko, 03.00 odprawa biletowo-bagażowa, 04.55 odlot, 06.40 przylot do Warszawy; powrót do Parafi ok 10.00

BIURO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIAN W PROGRAMIE

CENA I WARUNKI PŁATNOŚCI:

CENA: przy 20 - 24 osób 2099zł + 699 USD
W przypadku zwieszenie ilości osób cena ulega obniżeniu wg nastepującej symulacji
grupy: 40 - 44 osób 1849zł + 659 USD
grupy: 35 - 39 osób 1899zł + 669 USD
grupy: 30 - 34 osób 1959zł + 679 USD
grupy: 25 - 29 osób 1999zł + 689 USD

* niestabilność kursów walutowych oraz wzrost kosztów paliw może spowodować wzrost kosztu biletów (ich cena na dzień przygotowania programu jest wg kursu danego dnia).

WARUNKI PŁATNOŚCI:

I rata: bezzwrotna* - zaliczka na rezerwację miejsc lotniczych w wys: 500 zł od osoby wg. założonej rezerwacji w liniach lotniczych płatna u Zamawiającego (zapisy na formularzach zgłoszeniowych AVE

* rezerwacja grupowa biletów lotniczych jest obciążona restrykcjami. W przypadku świadomej i dobrowolnej rezygnacji z wyjazd depozyt na poczet rezerwacji miejsca przepada i zaliczka jest nie zwracana. Po wykupieniu biletu lotniczego, jego anulacja wiąże się z utartą całości kosztu wplaty, jedynie szczególne udokumentowane przypadki mogą być przez linie lotnicze rozpatrywane - jak złamanie nogi, śmierć w rodzinie czy hospitalizacja.

ZAMKNIĘCIE LISTY i USTALENIE ceny do dn. 06.05.2019 (w przypadku wzrostu liczby uczestników regulacja ceny w dniu wyjazdu).
II rata złotówkowa: płatna do dnia 10.05.2019.
III rata walutowa w USD płatna do dnia 15.05.2019.

ŚWIADCZENIA W CENIE:

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - TBILISI i EREWAN - Warszawa wraz z opłatami lotniczymi, (które mogą ulec zmianie do dnia wylotu + ewentualne podwyżki związane ze zmianami kursów walutowych i kosztów paliwa),
- noclegi w hotelach 3*4* zgodnie z programem w pokojach 2-os. (dopłata do pok. 1-os - 250 USD)
- 2 posiłki dziennie: śniadania, lunch lub kolacje zgodnie z programem,
- koszty wstępów zgodne z programem,
- przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem na miejscu,
- opieka przewodników lokalnych w jęz. angielskim,
- opieka licencjonowanego Pilota (tłumacza) w jęz. polskim,
- obigatoryjny Fundusz gwarancyjny
- ubezpieczenie NNW i koszty leczenia w TU -Signal Iduna” do KL 30 000 EU

CENA NIE OBEJMUJE:

- transferu na lotnisko do i z Warszawy ( koszt ok. 60zł od osoby)
- wstępów fakultatywnych:
>> koncert Chóru w Goran - 3 USD od osoby
>> rejs kutrem po Jez. Sewan ( fakultatywnie) ,
- wydatków osobistych, upominków i pamiątek,
- lunchów,
- napojów do obiadokolacji,
- napiwków w wys.: 40 USD (oplata obowiązkowa na miejscu),
- dopłaty do pokoju 1-osobowego 250 USD,

- ubezpieczenie KR (od kosztów rezygnacji w wys.: 3% ceny całego wyjazdu) - chętnie winni wykupić polisę KR do 5 dni od podpisania umowy z Zamawiajacym (Umowa zbiorowa).

UWAGI:

Dla zapewnienia wysokiego komfortu usług AVE może zagwarantować swoim pielgrzymom urządzenia systemu oprowadzania grupowego Radioguide w cenie 10 USD od osoby za kaucją - 20 Euro od osoby (zwrotna)

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granic jest paszport ważny minimum 6 m-y od daty przekroczenia granicy.

Polecamy zabrać ok. 200 USD kieszonkowego.

 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna