Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/lpr2.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/lpr2.jpg'
Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

XXIII niedziela zwykła 6.09.20 r.

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy dożynki parafialne. Głowna msza św. dziękczynna za tegoroczne plony o godz. 11.00. To dziękczynienie Bogu za wszelkie zbiory – zboża, owoce, warzywa, zioła. Bardzo serdecznie dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich, które było inicjatorem dzisiejszych dożynek, wykonało wieniec dożynkowy i przygotowało dzisiejszą liturgię. Dziękuję również p. Bogdanowi, który zespawał konstrukcję do wieńca ora paniom z Cieksyna i Andzina, które po przyjacielsku podzieliły się z nami warzywami, owocami i kwiatami.
 2. Dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny. W roku szkolnym w drugą i trzecią niedzielę każdego miesiąca dzieci będą miały swoją mszę św. tzn. z oprawą liturgiczną przygotowywaną przez dzieci pod kierownictwem katechetów oraz z homilią adresowaną do nich. Pierwsza taka msza św. będzie w niedzielę 13 września. Podczas tej eucharystii będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów. A po mszy św. spotkanie dla uczniów klasy V, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. wraz z rodzicami. Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych w sobotę 24 października. 
 3. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi na początek roku szkolnego. Możliwość codziennie od 17.30.
 4. Jak co roku, dzieci będą też otrzymywały po mszach św. karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej, które wklejają do zeszytu z religii. Obowiązkowo dzieci z klas Komunijnych – kl. III i IV. Pierwsza – już dziś.      
 5. W niedzielę, 20 września, po mszy św. o  godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci komunijnych (kl. III i IV) oraz ich rodziców.
 6. Udział we mszy św. tylko w maseczkach lub przyłbicach. Zapowiedziano kontrole również i w kościołach.
 7. We wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – „Matki Bożej Siewnej”. Polecając Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Podczas mszy św. o godz. 18.00 będzie błogosławieństwo ziarna na siew. (jeżeli rolnicy je przyniosą)  
 8. W dniach 18-19 września 2020 r. Wydział Duszpasterski Kurii Płockiej i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży STUDNIA organizują diecezjalne obchody uroczystości św. Stanisława Kostki pod hasłem „Chleb i Wino”. Aktualny stan prawny, wytyczne sanitarne oraz zdrowy rozsądek sugerują, aby pielgrzymowanie do miejsc kultu związanych ze św. Stanisławem Kostką ograniczyć wyłącznie do młodzieży. Wyjazd organizuje ks. Rafał Winnicki, dekanalny duszpasterz młodzieży. Chętną na udział w pielgrzymce młodzież zachęcamy do zapisów w Nasielsku. My również możemy zapisać, i listę chętnych osób przekażemy ks. Rafałowi. Program spotkania i szczegóły – na stronie duszpasterski.pl    
 9. Za tydzień rozpoczyna się w Kościele X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”. Tydzień Wychowania potrwa od 13 do 19 września.
 10. W następną niedzielę kolejny dzień fatimski. Po mszy św. o godz. 17.00 różaniec fatimski i procesja z figurą. Prosimy o przyniesienie świec. 
 11. W naszym kościele został zamontowany monitoring. Kamery nagrywają otoczenie kościoła i plebani oraz parking przed kościołem Mamy nadzieje, że wszelkie nieprawidłowe zachowania będą wyłapywane a sprawcy poniosą odpowiednią karę.  

 

 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna