Uwaga
  • Lack of access rights - File '/images/lpr2.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/lpr2.jpg'
Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

XXI niedziela zwykła 23.08.20 r.

  1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.
  2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.  
  3. We wtorek, 25 sierpnia, po mszy św. nabożeństwo Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy na nie członków Duchowej Adopcji i wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji dzieci poczętych. 
  1. W środę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odnowimy także Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.
  2. Tydzień temu odbyła się zbiórka  na rzecz poszkodowanych mieszkańców Bejrutu. Złożyliśmy 2086.50 zł.  Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
  3. W dniach 26-27 września organizujemy pielgrzymkę do Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej. W Krakowie,  sanktuarium Bożego Miłosierdzia, skąd odbierzemy relikwie św. s. Faustyny oraz sanktuarium św. JPII. Koszt ok. 220 – 230 zł. (w zależności od ilości chętnych). Zapisy w zakrystii i kancelarii.  Przy zapisie – 50 zł zaliczki.

KOMUNIKAT W SPRAWIE DOŻYNEK DIECEZJALNYCH 2020 R.

W związku z stale rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 i pojawiającymi się nowymi ogniskami zakażeń koronawirusem, pragnę poinformować, że w 2020 r. nie odbędą się Dożynki Diecezjalne, czyli dziękczynienie za zbiory żniwne.

Serdecznie zachęcam Księży Proboszczów, aby w swoich parafiach zorganizowali dziękczynną Mszę Świętą za tegoroczne plony z pól, ogrodów i sadów oraz za pracę rolnika.

Ks. Marek Dyga
Diecezjalny Duszpasterz Rolników

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna