Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/lpr2.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/lpr2.jpg'
Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

XX niedziela zwykła 16.08.20 r.

 1. Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.
 2. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
 3. Rok 2020 jest Rokiem Świętego Jana Pawła II. Wolą Biskupa Płockiego jest, aby w tym roku każdego 22 dnia miesiąca (22 października wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II) w parafiach diecezji odbywały się specjalne nabożeństwa ku czci Świętego Papieża Polaka. To kolejne odbędzie się w sobotę po wieczornej mszy św.  
 4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców w niedzielę 23 sierpnia po mszy św. o godz. 11.00
 5. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela, 16 sierpnia br. jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Po mszach św. zbiórka pieniężna do puszek na rzecz poszkodowanych.
 6. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 8 sierpnia obowiązkowe jest w kościele zakrywanie ust i nosa, jeśli nie za pomocą maseczki, to przy użyciu przyłbicy (w tym tylko takiej zakrywającej ust i nos) lub części odzieży.
 7. Parafia św. Wojciecha w Nasielsku organizuje jednodniowy wyjazd do Lichenia w dniu 22.08.20 r. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Mariuszem. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 6.00.   
 8. W dniach 26-27 września organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. W Krakowie – sanktuarium Bożego Miłosierdzia, skąd odbierzemy relikwie św. s. Faustyny oraz sanktuarium św. JPII. Bliższe informacje i koszt podamy w nastopną niedzielę. Prosimy spojrzeć w swój kalendarz, przemyśleć, zaplanować i zgłosić chęć udziału.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna