Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/zd1.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/zd1.jpg'
Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.21 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To dzień narodzin Kościoła. Dziękujemy za dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, za początki Kościoła i jego misję. Dziękujemy także za dar Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania.
 2. Kończmy dziś liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej jest do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, a o tym mówi nam drugie i trzecie przykazanie kościelne – przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię św.
 3. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Msza św. o godz. 18.00
 4. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego to codzienna modlitwa w intencji dziecka poczętego oraz w intencji jego rodziców. Każdego 25 dnia miesiąca modlimy się w intencji poczętych dzieci. Członków Duchowej Adopcji zapraszamy na wspólną modlitwę.
 5. W środę, 26 maja, podczas mszy św. o godz. 17.00, 45 –cioro młodych ludzi przyjmie sakrament bierzmowania. Z racji na obostrzenia sanitarne w kościele będą tylko: młodzież i świadkowie. Całą uroczystość będziemy transmitować na youtube. Zachęcamy bliskich do uczestniczenia w liturgii za pośrednictwem mediów. Próba kandydatów wraz ze świadkami – w poniedziałek o godz. 19.00. Spowiedź dla kandydatów i świadków – poniedziałek i wtorek od godz. 16.30
 6. Tego dnia obchodzimy Dzień Matki. Z racji na bierzmowanie, przenosimy wspólną modlitwę w intencji naszych mam na wtorek 25 maja. Podczas Eucharystii o godz. 18.00, przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu. Tego też dnia odprawimy nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. List Biskupa.
 7. W najbliższy czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 8. W piątek, 28 maja, przypada 40. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Niech będzie to również czas naszego duchowego przygotowania się do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, która odbędzie się 12 września w Warszawie.
 9. Przypominamy prośbę Papieża Franciszka, aby w maju przyzywać wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji zakończenia pandemii. Podczas nabożeństwa majowego podejmujemy tą modlitwę. Zachęcamy, by w tych intencjach modlić  w domu lub przy kapliczkach wioskowych.
 10. Mam nadzieję, że wreszcie w tym tygodniu dotrze nowy konfesjonał. W pełni wyciszony. Koszt to 30 tys. Zwracam się z prośbą o ofiary na konfesjonał. Można w kopercie, można też więcej niż zwykle złożyć ofiarę na tacę.  
 11. Ministranci i kandydaci na ministrantów – sobota godz. 10.00, schola i chętne dziewczęta – sobota godz. 11.00
 12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Zgodnie z wytycznymi Biskupa Płockiego ma przebiegać podobnie jak przed rokiem, czyli procesja wokół kościoła i dwa ołtarze. Rozważamy ewentualnie odprawienie mszy św. na zewnątrz świątyni.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej