Uwaga
  • Lack of access rights - File '/images/wnb.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/wnb.jpg'
Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Wniebowstąpienie Pańskie 16.05.21 r.

  1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność. 
  2. W sobotę 23 dzieci z klas IV odnowiło Przyrzeczenia Chrzcielne, a w Uroczystość Wniebowstąpienia 37 dzieci z klas III po raz pierwszy przyjęło Jezusa eucharystycznego do swego serca podczas mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 Dzieciom życzymy z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na Mszę Świętą i na nabożeństwo maryjne: kl. IV – poniedziałek i wtorek, dzieci kl. III – w środę i w czwartek. 
  3. Papież Franciszek prosi, aby w maju cały Kościół przyzywał wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji zakończenia pandemii. Kierując się kalendarzem z konkretnymi intencjami, wszystkie sanktuaria na całym świecie, zjednoczone w komunii modlitewnej kierują swoje modlitwy do Boga. Tej modlitwie za cały Kościół przewodniczy trzydzieści sanktuariów maryjnych. Codziennie w innej intencji. Podczas nabożeństwa majowego także i my modlimy się w tych intencjach.
  4. W tym tygodniu, we wtorek, 18 maja, przypada 101 rocznica ur. św. JPII. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
  5. W środę, 19 maja, oprócz nowenny do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwa majowego, z racji na trwający Rok św. Józefa, zapraszamy na mszę św. wotywną oraz na comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Józefa w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy a także wszystkich mężczyzn i ojców.
  6. W sobotę, 22 maja, zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Podczas wspólnej adoracji będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu sprawy osobiste, parafialne, naszej Ojczyzny i Kościoła. Szczególnie będziemy pamiętać o osobach uzależnionych różnymi nałogami. Będzie to też nasze wigilijne oczekiwanie na Zesłanie Ducha Świętego. wspólną modlitwę zakończymy nabożeństwem majowym i eucharystią.
  7. W przyszłą niedzielę, 23 maja, uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę – codziennie na zakończenie nabożeństwa majowego. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. To już ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne, nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej