Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/5wk.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/5wk.jpg'
Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

V Niedziela Wielkanocna 2.05.21 r.

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami.
 2. 2 maja przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniamy dziś rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo majowe, po mszy św. wieczornej. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. Przypominamy, że papież Franciszek włączył do litanii 3 nowe wezwania. Dopiszmy je w naszych śpiewnikach. Prosimy też o informację, o której godzinie i w jakiej wiosce śpiewamy litanię, postaramy się w nich uczestniczyć.
 4. Papież Franciszek prosi, aby w miesiącu maju cały Kościół przyzywał wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji zakończenia pandemii, a w sposób szczególny zachęca nas wszystkich do gorliwej modlitwy za tych, których pandemia dotknęła najbardziej. W każdym dniu maja, kierując się kalendarzem z konkretnymi intencjami, wszystkie sanktuaria na całym świecie, zjednoczone w komunii modlitewnej będą kierowały swoje modlitwy, które jak woń kadzidła będą wznosiły się do Boga. Tej modlitwie za cały Kościół będzie na zmianę przewodniczyło trzydzieści sanktuariów maryjnych. Codziennie w innej intencji. Podczas nabożeństwa majowego będziemy modlić się także w tych intencjach, duchowo łącząc się z modlącymi w konkretnym sanktuarium maryjnym na świecie. Zachęcamy, by również przy wioskowych figurach lub w naszych domach również modlić się w tych intencjach. Listę intencji i sanktuariów zamieścimy w Internecie.
 5. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Msze św. w kościele o godz. 8.00; 11.00 i 17.00
 6. Tego dnia przypada 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i comiesięczna adoracja do godz. 19.30.
 8. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do BM, różaniec, Litania do Serca Jezusowego. Po mszy św. nabożeństwo majowe. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 9.00,
 9. W sobotę Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 17.00, o godz. 18.00 msza św. niedzielna.
 10. Pierwsza Komunia zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami będzie w niedzielę 16 maja. Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych w sobotę 15 maja. Rozpoczynamy w tym tygodniu próby przygotowujące do tych uroczystości.
 11. Od 4 maja w kościele może uczestniczyć w mszach św. 1 osoba na 15 m2. – u nas 40 osób. Bardzo gorąco prosimy, by przestrzegać wyznaczonych zasad 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna

eKAI

Portal Katolickiej Agencji Informacyjnej