Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/lpr2.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/lpr2.jpg'
Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

XIX niedziela zwykła 9.08.20 r.

 1. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Podejmując rezygnację z picia napojów alkoholowych, chcemy przepraszać Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie. Nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
 2. Trwa 39. Piesza Pielgrzymka z Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Pielgrzymi z diecezji płockiej pielgrzymują na sposób sztafetowy. Jutro będzie pielgrzymować grupa nasielska – błękitna. Wspierajmy wszystkich pielgrzymów modlitwą.W intencji Pielgrzymów modlimy się codziennie w czasie Mszy św. oraz podczas Apeli Jasnogórskich o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy na codzienne Apele do piątku. 
 3. W czwartek, 13 sierpnia,  nabożeństwo fatimskie połączymy z Apelem Jasnogórskim. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 20.00. Różaniec i procesja z figurą MB Fatimskiej. Następnie Apel Jasnogórski w intencji pielgrzymów. Na nabożeństwo fatimskie prosimy o przyniesienie świec.
 4. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego: o godz. 8.00, 11.00 i 17.00  
 5. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Poświęcone wiązanki zanosimy do domów i mieszkań.
 6. Także 15 sierpnia wspominamy 100-tną rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
 7. Parafia św. Wojciecha w Nasielsku organizuje jednodniowy wyjazd do Lichenia w dniu 22.08.20 r. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.    tel. 507 804 236
 8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców w niedzielę 23 sierpnia po mszy św. o godz. 11.00
 9. W piątek, wieczorem 7 sierpnia, w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W ostatecznej wersji rozporządzenia jest przepis gwarantujący, że od 8 sierpnia obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa, jeśli nie za pomocą maseczki, to przy użyciu przyłbicy (w tym tylko takiej zakrywającej ust i nos) lub części odzieży.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna