Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/lpr2.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/lpr2.jpg'
Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

XVIII niedziela zwykła 2.08.20 r.

 1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Podejmując rezygnację z picia napojów alkoholowych, chcemy przepraszać Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
 2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. To święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
 4. W święto Przemienienia Pańskiego, z Płocka wyruszy 39. Piesza Pielgrzymka z Diecezji Płockiej do Częstochowy. Pielgrzymi z diecezji płockiej będą pielgrzymować na sposób sztafetowy. Codziennie inna grupa. Nasza – błękitna – 10 sierpnia. Wspierajmy wszystkich pielgrzymów modlitwą. Zachęcamy także do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy nie mogą pielgrzymować pieszo. Zapisy w zakrystii, przy zapisiekażdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy. 
 5. W intencji Pielgrzymów będziemy modlili się codziennie w czasie Mszy św. oraz podczas Apeli Jasnogórskich od 6 do 14 sierpnia o godz. 20.30. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek sierpnia. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa a po niej możliwość osobistej do Apelu Pielgrzymkowego czyli do godz. 20.30. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Ponieważ wcześniej mamy ślub, dlatego wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy, Litania do Najświętszego Serca Jezusowego i możliwość adoracji również do Apelu Jasnogórskiego. Od godz. 17.30 możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 9.00.
 7. Nie mamy nadal pewności, co to wjazdu do Izraela. Ale zgodnie z ustaleniami z przedstawicielem Biura pielgrzymkowego, przypominamy o składaniu w tym tygodniu karty zgłoszeniowej. Bez żadnej konsekwencji, bez żadnych opłat. Chodzi o zorientowanie się, ile byłoby chętnych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w listopadzie.
 8. Podczas święcenia pojazdów na Akcję św. Krzysztofa: podziękuj za bezpieczne podróże  i podaruj polskim misjonarzom 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy złożyliśmy ofiary w wysokości 1437 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Parafia św. Wojciecha w Nasielsku organizuje jednodniowy wyjazd do Lichenia w dniu 22.08.20 r. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Mariuszem. 507 804 236

 

 

 

 

 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna