Uwaga
 • Lack of access rights - File '/images/lpr2.jpg'
 • Lack of access rights - File '/images/lpr2.jpg'
Błąd
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
 • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

XVII niedziela zwykła 26.07.20 r.

 1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
 2. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kaplicy przed Jej Obrazem. Zachęcamy do wpisywania intencji na kartki.
 3. Kończymy dziś 21. Tydzień św. Krzysztofa. Po mszach św. również dziś święcimy samochody i inne pojazdy. Kapłan odmówi modlitwę w kościele, a po mszy św. wyjdzie na plac, by dokonać poświęcenia. Prosimy, by wszyscy, którzy chcą, by ich pojazdy zostały poświęcone, pozostali chwilę przy swoim pojeździe. Ofiary, które będziemy mogli złożyć podczas poświęcenia pojazdów  przeznaczone są na organizację misyjną MIVA, która jak co roku kieruje do nas Apel: podziękuj za bezpieczne podróże  i podaruj polskim misjonarzom 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy. Gdyby ktoś chciałby poświęcić samochód innego dnia, proszę o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii.
 4. W sobotę rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. W tradycji polskiej sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 5. 1 sierpnia wspominamy też  76. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
 6. To pierwsza sobota sierpnia. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.  
 7. Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 8. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 9. XXXIX Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy wyruszy z Płocka 6 sierpnia pod hasłem: „Stawiam na Maryję”. Zachęcamy wszystkich do duchowego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii, przy zapisiekażdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy. 
 10. Od 1 sierpnia będzie możliwość wjazdu do Izraela. Przypominamy o pielgrzymce do Ziemi Świętej w terminie: 7 – 14.11.20 r.  Można się jeszcze zgłaszać.
 11. Zakończyliśmy pielgrzymkę na Podlasie i Suwalszczyznę. Podziękowanie za pielgrzymkę i msza św. intencji pielgrzymów w następną niedzielę, 2 sierpnia, o godz. 11.00

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna