Uwaga
  • Lack of access rights - File '/images/rd18.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/rd18.jpg'
Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019 r.

  1. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. Nadal zachęcamy do podejmowania czasowej abstynencji i prosimy, by uzewnętrznić to przez podpis w Parafialnej Księdze.
  2. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczniemy w czwartek 28 marca wieczorną mszą św. Poprowadzi je o. Leszek Walendzik, misjonarz Oblat NMP z Grotnik. Otoczmy rekolekcjonistę, spowiedników i naszą parafię modlitwą. 
  3. Jutro, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To w Kościele Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Dziś, gdy tak wielu publicznie domaga się prawa do zabijania dzieci w łonie matki, potrzeba bardzo wielu, którzy modlitwą będę wspierać każde poczęte życie, każdą matkę noszącą pod serce swoje dziecko i każdego ojca. Co roku Kościół zachęca do podjęcia w tej intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To modlitwa trudna – trwająca 9 miesięcy. Do Bożego Narodzenia. Ale piękna i bardzo wspierająca rodziców. Zachęcamy do wzięcia deklaracji – będą dostępne jutro przed mszą św. Uroczyste podjęcie Duchowej Adopcji będzie podczas mszy św. o godz. 17.00. Gdyby ktoś nie mógł w niej uczestniczyć, proszę dziś pobrać deklarację (dostępna u ks. Artura) i  przynieść ją wypełnioną do zakrystii lub kancelarii.  
  4. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas. Możemy zaopatrywać się w nie już dziś po mszach św.
  5. Nadal zachęcamy osoby chętne do zaangażowania się w Parafialne Koło Caritas.  
  6. Przed tygodniem modlitwą i ofiarami materialnymi wspieraliśmy misjonarzy. Złożyliśmy do puszek ofiary w wysokości 787 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE w NIEDZIELE  I  ŚWIĘTA

8:oo  1
1:oo   17:oo

DNI  POWSZEDNIE

w okresie letnim - 18:oo

Święta Katarzyna